Lekko ̶n̶i̶e̶ będzie.
Lekko ̶n̶i̶e̶ będzie.

Jakiś czas temu, zadzwonił do nas, Pan Norbert. Zapytał o możliwość, złożenia kół szosowych, pod szytkę, pod hamulce tarczowe, o profilu 50mm, o wadze nieprzekraczającej 1100 gram. W mojej głowie, od razu, odpalił się folder z myślami: Jakie piasty? Jakie szprychy? Waga obręczy. Da sie? Ogarniemy? Na pewno! Wchodzimy w to!. Oczywiście nie wypowiedziałem tego wszystkiego na głos :) Pan Norbert, zaproponował piasty, które miał już upatrzone. Umówiliśmy się że policzymy wszystko i przedstawimy ofertę na maila. Piasty które zaproponował Pan Norbert, to Extralite model Cyber spd 2, które okazały się finalnym wyborem do tego projektu, ze względu na swoją niską wagę. Włoska marka Extralite istnieje na rynku, od 1996 roku.

Extralite Cyber Front SPD 2 Waga 66g. 

Extralite Cyber Rear SPD 2 146g.

Wyzwanie stanowiły obręcze. Aby udało się zrealizować projekt, musiały być one wyprodukowane, wg naszych ścisłych wytycznych, tak, aby uzyskać niską wagę, bez szkody dla sztywności oraz wytrzymałości. Waga obręczy to 330 gram sztuka =, przy wysokości 50mm oraz szerokości 26mm. Na etapie produkcji, trzeba było zrezygnować, z jakiegokolwiek wykończenia, tj. malowania, grafiki, etc.(malowanie + 20g grafika + 20g) Dzięki temu, ozdobą obręczy, jest ich surowy wygląd  Unidirectional (UD). Na szczęście, taki wygląd, najbardziej podoba się, Panu Norbertowi. 

Koła z racji swojej wagi, która finalnie wyniosła 1090 gram. nazwaliśmy Feather, z ang. Pióro, lekkie jak piórko ;) Syngnowaliśmy je, małymi naklejkami, żeby tylko, nie przekroczyć, magicznej granicy, 1100 gram :)

Jeśli chodzi o nyple i szprychy, użyliśmy produktów naszej ulubionej marki Pillar. 

Model szprych to Wing 20, gdzie jedna szprycha, waży 4,3g przy długości 260mm. Tak wiemy że instnieją lżejsze, ale był to najlepszy stosunek wagi szprychy, do jej maksymalnego naciągu, który wynosi, 220Kgf. 

Podobał nam się ten projekt, było sporo ekscytacji, obaw, bo przecież nie zawsze waga katalogowa zgadza się z rzeczywistą ale udało się, zrobiliśmy to :) . Pan Norbert jest zadowolony z efektu a to jest dla nas najważniejsze. 

Jeśli Ty masz nietypowy projekt, zapraszamy do kontaktu. Na pewno coś wymyślimy :) 

Podsumowanie:

Obręcze Escape 50mm pod szytkę

Rodzaj hamulca - Tarczowy

Piasty - Extralite Cyber SPd 2

Szprychy - Pillar Wing 20

Nyple - Aluminiowe Pillar 

Szerokość - 26mm 

WAGA 1090 gram :)

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl