Jak powstaja Twoje koła

Koła Karbonowe Escape składane ręcznie w Polsce.

 Pierwszym punktem w budowie kół, jest produkcja obręczy. Nasze obręcze karbonowe, produkowane są w Chińskiej fabryce, na nasze zlecenie. Określamy, kształt obręczy, wysokość, szerokość, rodzaj włókien, żywicy, malowanie oraz grafikę. Cały proces, trwa około 7-9 dni, a w przypadku dysków do jazdy na czas, nawet 2 tygodnie.

 

Kiedy obręcze, przejdą kontrole jakości i mamy je już na miejscu, kolejnym etapem jest dobór odpowiednich piast oraz szprych. W tej kwestii, stawiamy głównie na sprawdzone przez lata komponenty o wysokiej renomie. Dt Swiss w przypadku piast, oraz Pillar jeśli chodzi o szprychy. To nasze główne marki komponentów, jednak, przy specjalnych projektach korzystamy również z innych producentów, np. piast Extralite.

 

Najważniejsze, w procesie budowy kół, jest ich zaplatanie, centrowanie oraz umiejętności osoby, która tą czynność wykonuje. W swojej pracy korzystamy z profesjonalnych narzędzi, takich jak oczywiście: centrownica, tensometr, czy kalkulatora do wyznaczania długości szprych. Podczas centrowania, szprychy naprężane są na odpowiednie wartości (wszytkie tak samo) dzięki czemu, otrzymujemy sztywność i wytrzymałość koła, na najwyższym poziomie.

Główne nasze priorytety to:

Jakość 

Niezawodność 

Bezpieczeństwo

Staramy się, uzyskać jak najlepszy stosunek, wagi kół (niska waga), sztywności, aerodynamiki (profil U-Shape). 

Nasze koła, są zgodne, z normami bezpieczeństwa EN oraz normami UCI.

Aby koła służyły bezawaryjnie przez długi czas, zalecamy ich przegląd co kilka tysięcy kilometrów. 

Pamiętaj! W przypadku jakich kolwiek pytań, napisz do nas na maila lub na facebooku. Dla nas każdy klient to kolega z Teamu :) 

Paweł Kazanowski Escape Wheels

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl